Zavolejte nám: 775 056 600

Napište nám: info@stolarstvikucera.cz

Procházet

Potřebujete poradit?

Volejte 775056600

Social

Psí bouda návod

Návod na stavbu psí boudy

 

Vnější opláštění

Používáme dřevěné smrkové palubky kvality A od českého dodavatele. Dřevo je vysušeno na předepsanou vlhkost a je tak vhodné pro použití v exteriéru i interiéru. Pochází z certifikované suroviny PEFC. Palubky o síle 12,5 mm zajišťují dostatečnou pevnost vnějšího pláště.

Nosná konstrukce psí boudy

Vše je pevně přilepeno a přišroubováno k nosné konstrukci. Konstrukce je vyrobena z kvalitních dřevěných hranolů různých rozměrů. Tyto hranoly jsou do hladka hoblovány a v rozích spojeny truhlářským spojem a lepidlem. Na kvalitní konstrukci závisí trvanlivost a pevnost celé psí boudy.

Izolace psí boudy

Izolace psí boudy je jedna z nejdůležitějších věcí. Dodáváme psí boudy s izolací až 7 cm i více. Používáme osvědčený polystyren od českého dodavatele. Zateplení tímto způsobem je velmi kvalitní. Polystyren nenasáká vodu, nezadržuje vlhkost a má i slušnou pevnost. Zásadně zateplujeme celou boudu tzn. všechny čtyři stěny, podlahu, střechu a předsíňku.

Vnitřní opláštění

Vnitřní stěny v psí boudě vyrábíme ze dřeva tl. 13 – 20mm nebo na přání z OSB 3 desky. OSB 3 desky neobsahují formaldehyd, májí zvýšenou odolnost proti vlhkosti a také dobrou pevnost.

Dřevo je přírodní materiál, má lepší tepelně izolační vlastnosti, pro psa v boudě je přirozenější a na podlahu vhodnější pro lepší stabilitu. Psí bouda vyrobená z OSB desek je cenově výhodnější.

Nátěr psí boudy

Nátěr zabezpečuje odolnost proti povětrnosti a zároveň dodává výrobku příjemný barevný odstín. Základem je kvalitní nátěrová hmota a dodržování předepsaného postupu. Naše boudy nejprve natíráme bezbarvým základním nátěrem, poté provedeme broušení a nanesení dvou až tří vrstev kvalitní voděodolné lazury. Nátěr je zdravotně nezávadný.

Střecha psí boudy

U našich výrobků se můžete setkat s rovnou nebo šikmou sřechou. Rovná střecha je vhodná u boudy v zastřešeném kotci nebo u boudy postavené pod přístřeškem.

Boudy se šikmou střechou je možno umístit kamkoliv a jsou odolné proti dešti. Přesto doporučujeme i takovéto boudy umístit pod přístřešek. Prodlouží se tak životnost a pro pejska je vhodnější bouda umístěná pod střechou. Šikmou střechu vyrábíme z odolných OSB 3 desek, dále je položena vrstva pískované lepenky a na závěr vrstva asfaltového šindele. Vše je kvalitně utěsněno. 

Podlaha psí boudy

Vyrábíme ze dřeva tl. 20mm nebo na přání z OSB desky. Podlaha je pevná, samonosná, u zateplené boudy opatřená polystyrenem. Všechny naše boudy mají vyměnitelné stojné nožky, výrobek je tak chráněn proti vlhkosti od země. Celková síla zateplené podlahy je až 10cm. 

Zateplená / nezateplená varianta

Psí boudy vyrábíme v zateplené nebo nezateplené variantě. Zateplená psí bouda má stěny o síle až 10 cm a jako izolaci používáme osvědčený polystyren tl. 3 – 7 cm. Nezateplená psí bouda má stěny ze dřeva o síle 13 – 20 mm a polystyren se nepoužívá.

Psí bouda návod na stavbu 

Psí bouda návod na stavbu, materiál na psí boudu, izolace psí boudy, vyhřívání psí boudy a další, nás prosím kontaktujte. Doporučíme Vám nejlepší řešení.

Výroba psí boudy?

Potřebujete psí boudu? Naše firma vyrábí psí boudy mnoho let. Víme, jak má kvalitní bouda vypadat, co všechno musí splňovat a čeho se naopak vyvarovat. Nejjednodušší je objednat si ji přímo na našich stránkách a máte po starostech.

Doprava zdarma

Na vybrané objednávky nad 5000,- je doprava zdarma.

Spolehlivé doručení

Rychlé a spolehlivé doručení zboží až k Vám domů.

Záruka kvality

Vše vyrábí naši truhláři s dlouholetými zkušenostmi.

100% Bezpečná platba

Dobírka / Platba převodem / PayPal / MasterCard / Visa /